Fethiye / MUĞLA
Fethiye Oto Beyin Tamiri
Telefonla Ara

EGR Partikül İptali

EGR partikül iptali, araçların performansını arttırır. Özel bir sistem olan, esasında zararlı azot gazlarını kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Çevreniz açısından oldukça avantajlı olan bu sistem egzoz gazından salınan zararlı gazların filtrelenmesini sağlar. Bunu da yanma sonucunda meydana gelen ısıyı düşürerek gerçekleştirir. Çevrenin korunması açısından oldukça önemli olan EGR, dizel ve benzinli motorların tamamında kullanılır. Motorun yanması durumunda oluşan yüksek sıcaklık ve yüksek basınç neticesinde azot oksit oluşur. Motorun sıcaklığı 1800°’ye kadar varabilir ve bu durumda egzoz manifoldundan zararlı gazlar salınabilir. Bu gazlar kişinin romatizma, bronşit, akciğer kanseri gibi farklı rahatsızlıklardan muzdarip olmasına sebep olabilir. Çünkü salınan bu gazlardan bir bölümü metal borular vasıtasıyla içeri doğru yayılabilir. Emme manifoldu vasıtasıyla temiz havaya karışan bu gazlar EGR soğutucu vasıtasıyla minimuma indirgenir. Azot oksit oluşumunu yaklaşık olarak %60’a kadar azaltmaya yardımcı olan soğutucu sistemler, basıncın ve sıcaklığın düşürülmesine yardımcı olur.

WhatsApp Hizli Basvuru

EGR Partikül İptali ve EGR’nin İşlevleri
Yanma odası içinde bulunan yanma işleminin iyileştirilmesine olanak sağlayan bu sistem araçtan araca göre değişebilir. Motor devri, emilen havanın sıcaklığı ve emilen havanın miktarı gibi farklı değişkenler üzerinde müdahale edebileceğinize EGR sisteminin arızalanması durumunda birçok farklı problemle karşı karşıya kalırsınız. EGR sisteminin arızalanması öncelikle aracınızdaki arıza lambasının yanması ile sonuçlanır. Aracınız teklemeye başladığında anlayınız ki EGR sistemi arızalanmıştır. Sürüş deneyimini olumsuz yönde etkileyen bu sistem hem varış noktanıza problemli bir şekilde ulaşmamıza neden olacak hem de trafiği tehlikeye atmanıza sebebiyet verecektir. EGR sisteminin arızalanması sadece size ve çevrenize zarar vermez, aynı zamanda ortamda bulunan diğer canlıların da zarar görmesine sebebiyet verebilir. EGR sisteminin bozulması, eşzamanlı olarak yakıt tüketimini de olumsuz yönde etkiler. Aracının EGR sistemi bozulan sürücüler, yakıt için çok daha fazla ücret ödemek durumunda kalırlar. Çünkü EGR sistemi yakıt tüketiminin artmasına sebep olur. Güvenli ve konforlu bir sürüş için tercih ettiğiniz otomobilinizde meydana gelen problemler aracı bir yana bırakarak toplu taşıma araçlarına yönelmenize sebep olabilir. Çünkü bu sistemin arıza lambası aracın çekiş gücünün düşmesine sebebiyet verir. İleri durumlarda araç motorunun hiç çalışmaması da mümkündür. Hali hazırda sarsıntıda çalışan bir motorla da hiç kimse yolculuğa çıkmak istemez. Bu sistemlerde meydana gelen problemlere kalıcı çözümler üretebilmek için EGR partikül iptali hizmetlerimizden faydalanmak adına bizimle iletişime geçin.

EGR Partikül İptali

EGR Partikül İptali için Uçtan Uca Çözümler
Muğla’nın tüm ilçelerinde destek alabileceğiniz firmamız sayesinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde EGR partikül iptali işlemlerinizi tamamlıyoruz. Motorun gücünü törpüleyen bir sistem olarak da sektörde bilinene EGR sistemi düşük ve orta devirlere sahip olan motorlarda sabit hızda devrede olurlar. Fakat farklı modellerde ve farklı araç markalarında tam gaz durumunda devre dışı kalması mümkündür. Çünkü bu sistemde yüksek güç ihtiyacı bulunduğu zaman motor beyni sistemi kapatmakla görevlidir. Motorun zarar görmemesi için kapanan bu sistemde performansı törpüleyen bir etken bulunmadığı için genel olarak bilinen EGR sisteminin motorun gücünü törpüleyen bir sistem olduğu kanısı yanlıştır. Eğer aracınızda yüksek performans istiyorsanız EGR valfinin de düzenlemesini sağlayabilirsiniz. Partikül değişimi ve partikül temizliği hizmetlerimizden faydalanarak araçlarınızın çok daha yüksek performansla çalışmasını sağlayabilirsiniz.

EGR Partikül İptali

EGR Partikül İptali ve DPF ile İlişkisi
Dizel partikül filtresi olarak da adlandırılan DPF sistemi konusunda da iptal işlemleri için bize danışabilirsiniz. Her iki sistemde de egzoz emisyon standartlarına uygun olarak hizmet veren firmamız, araçların havayı daha sık iletmesi için beklentilerinizi tam olarak karşılar. Yüksek ısı ile kurum partiküllerini asgari seviyeye çeken her iki sistemde en doğru sonuçlara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. EGR valfi, egzoz gaz devirdaim anlamına gelir. Bu sistemde egzoz gazlarının bir kısmı tekrar motora girer. Yan varyasyon hızını azaltan bu sistemde aynı zamanda yanma sıcaklığının düşürülmesi de sağlanır. Mikro nitrojen oksit emisyonunun azaltılması için tercih edebileceğiniz bu sistemi devre dışı bıraktığınızda daha iyi bir güç kazancı elde edebilirsiniz. Bu sistemlerin doğru bir şekilde çalışabilmesi için motor yağınızın ve tercih ettiğiniz mazotun kaliteli olması gereklidir. Eğer motor yağı ve mazotta kalitesiz olan seçenekleri tercih ederseniz her iki sistemin de zaman içerisinde tıkandığını görürsünüz. Sistemin tıkanması demek motor gücünün kısıtlanması anlamına gelir. Bu gibi durumlarda aracınız filtre dolu uyarısı verir. Motor arıza ikazının yandığı durumda mutlaka bizimle iletişime geçerek düşük maliyetlerle yüksek performans elde edebileceğiniz EGR partikül iptali sonuçlarına ulaşabilirsiniz. EGR sistemi her araçta farklı bir çalışma prensibine sahip olabilir. Örneğin bazı araçlarda mekanik çalışma prensibi, bazı araçlarda ise elektronik mekanizma bulunur. Aracınızda sürekli egzoz gazı çıktısı oluyorsa zaman içerisinde bozulabilen bu sistem arıza verebilir. EGR valfinin açık kalması durumunda egzoz gazının doğrudan motor bloguna çevrilmesi mümkündür. Bu durumda aracınız yanma işlemi için ihtiyaç duyduğu oksijeni almaz. Bu da aracın hiç çalışmaması anlamına gelir. EGR valfinin belirli bir bölümünün açık kalması durumunda aracınız siyah duman atar. Çekişten düşen aracınız beklentilerinizi karşılamaz ve daha büyük problemlere yol açabilir.

EGR Partikül İptali

 EGR Partikül İptali için Aracın Verdiği Tepkiler
EGR valfinin kapalı konumda kalması durumunda aracınız kendisini koruma moduna alabilir. Aracınız, bu sistemin değiştirilmesi için size gösterge panelinden bir sinyal gönderir. Arıza lambası yandığında mutlaka bizimle iletişime geçerek EGR partikül iptali ile bu problemlere kökten bir şekilde çözüm üretebilirsiniz. Alanında uzman olan teknik ekibimiz EGR arızalarını yazılım ile çözerek en uygun sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olur. Motor ömrünü uzatan EGR arızalarının ortadan kaldırılması, partikül iptali hizmetlerimiz sayesinde beklentilerinizi tam olarak karşılayacaksınız. En son ölçümlerinde herhangi bir değişiklik olmadan beklentilerinizi tam olarak karşılamak için tercih edebileceğiniz bu sistem elektronik motor beyni ile de bağlantılıdır. Çünkü egzozda bulunan gazların ne kadarının emme manifoldu üzerinden silindirlere gönderileceğine aracın motor beyni karar verir. Bu karar verirken de EGR valflerini kullanır. EGR sisteminin iptal edilmesi için tercih edebileceğiniz firmamız özel yazılımlar sayesinde valfleri kapama işlemini gerçekleştirir. EGR  sistemi ile bağlantılı olan partikül filtresi ise 2009 ve sonrasında üretilen tüm dizel araçlarda bulunur. Partikül filtresi sistemi üç adet DPF sensörü vasıtasıyla çalışır. Bunun yanı sıra ayrıca bir oksijen sensörü de vardır. Egzozda oluşan basınç değerini kaydeden partikül filtresi olası bir arıza durumunda kontrol ünitesine bilgi vererek arıza lambasının yanmasına yardımcı olur. Bu sayede siz de aracınızda daha büyük problemler meydana gelmeden beklentilerinizi tam olarak karşılarsınız.

WhatsApp Hizli Basvuru

EGR Partikül İptali ve İptalin Sonuçları
Elektronömatik bir valf olan EGR, araçların motor bölmesinde bulunur. Zaman içerisinde kirlenme ve yıpranmalar sonucu kuruma ve aşınma gibi problemler aracınızın arıza lambasının yanmasına sebebiyet vererek araç performansını düşürebilir. Motora dışarıdan giren havanın egzoz gazı ile karışmasını engelleyen bu sistem yanma sıcaklığının azaltılmasına destek olur. Geri dönüşüm sistemi vasıtasıyla bir çalışma prensibine sahip olan EGR valfi, azot oksitlerinin azaltılmasında etkilidir. EGR valfleri ile ilgili işlem yaptırmak için aracınızın arıza lambasını beklemenize gerek yoktur. Aracın performansını etkileyen olumsuzluklardan korunmak için bakım hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz. Çekiş düşüklüğü meydana getiren, egzozdan siyah duman atılmasına sebebiyet veren, yakıt tüketiminin artmasına neden olan EGR valfi arızaları için bize danışabilirsiniz. Alanında uzman olan firmamız gerekli durumlarda partikül iptali gerçekleştirir, gerekli durumlarda ise bu sistemin temizlik ve değişim işlemleri gerçekleştirir.

Telefonla Ara
» Fethiye Araç Motor Beyni Tamiri Detaylarını Öğrenin  
Sık Sorulan Sorular
Oto beyin tamirinde Garanti veriyor musunuz?

Evet, garantili oto beyin tamir hizmeti sunuyoruz.

Oto beyin tamir hizmetinizi verdiğiniz yer sadece Fethiye mi?

Fethiye merkezli olarak tüm Türkiye'den gelenlere oto beyin tamir hizmeti veriyoruz.

Oto beyin tamiri cihazı satışınız var mı?

Evet, elden teslimat, Fethiye'de kurulumla teslimat ve kargo ile Türkiye'nin tüm bölgelerine hızlı teslimat yapıyoruz.

 

Oto beyin arızasının tespiti için ücret ödüyor muyuz?

Arıza tespit sonrası arızanın çözümü hizmetinide bizden alırsanız ücretsiz olarak arıza tespiti yapıyoruz. Sadece arıza tespiti talep ediyorsanız ücretlidir.

Kargo ile oto beyin cihazı gönderimi yapabiliyor musunuz?

Evet, Türkiye'nin tüm bölgelerine adresinize teslim şekllinde kargo ile gönderim yapıyoruz.

Oto beyin kursu veriyor musunuz?

Evet, Türkiye'nin en iyi oto beyin tamir kursunu veriyoruz. %100 öğrenme garantili, birebir ve Fethiye'de verilmektedir.

 

Kaç yıllık oto beyin tamir tecrübeniz var?

 19 Yıllık oto beyin tamir tecrübemizle %100 çözüm odaklı hizmet veriyoruz.

 » Güvenlik Kodu : 764523
HİZMET VERDİĞİMİZ MARKALAR